معرفی تابلو روان و تلویزیون شهری
۲۰ مرداد

معرفی تابلو روان و تلویزیون شهری

تبلیغات تابلو روان و تلویزیون شهری
این روزها تبلیغات قسمت زیادی از کسب و کارها را فراگرفته است به صورتی که بدون تبلیغات یا برنامه های تبلیغاتی محصول شما به دیگران معرفی نخواهد شد و کس یا کسانی خواهان آن نخواهند بود ، روش های متفاوتی برای تبلیغات از گذشته تا کنون وجود داشته است از روش های سنتی تا روش های نوین امروز که در سایت ها و شبکه های مجازی و اینترنتی به راحتی تبلیغات وسیع و عمیقی صورت میگیرد یکی از وسایل تبلیغاتی و به عبارتی مدرن ترین وسیله تبلیغاتی قرن اخیر تابلو روان ها و تلویزیون های شهری میباشد که با کمی توجه در سطح شهر وسعت حضور آن ها و حضور پر اهمیت آن ها برای تبلیغات فروشگاه ها و مغازه ها را در میابید. اینکه این تابلو روان ها و تلویزیون های شهری غول پیکر چگونه هستند از چه ساخته شدند مکانیزم انتخاب آنها چیست را در این مقاله با ما همراه شوید.


تابلو روان چیست؟

تابلو روان نوعی وسیله نمایشی برای نمایش و بیان تبلیغات می باشد ، تابلو روان میتواند وسیله ای الکترونیکی استفاده شده در ماشین ها ، ساعت ها ، ایستگاه ها ، مغازه ها و…. باشد ، تابلو روان یک تلویزیون شهری یعنی نمایشگری الکترونیکی (LED ) می باشد که مدرنترین و به روز ترین وسیله تبلیغاتی قرن اخیر در خصوص معرفی کالا ، خدمات ،محصول ویا فروشگاهی میباشد. تابلو روان ها با توجه به تکنولوژی روز و کیفیت و تنوع زیادی ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است قابلیت پخش حروف و شکل ها را به صورت روان و متحرک دارد و برای برنامه های تبلیغاتی و ابزار تبلیغ فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیردقطعات تابلو روان
ماژول:شاید شما هم نام بلوک های LED را شنیده باشید. کار این قطعه در تابلو روان ها نمایش اطلاعات انیمیشن ها و فیلم ها میباشد.ماژول ها یا سه رنگی هستند و یا به صورت تک رنگ بعضی از این ماژول ها کاملا ضد آب میباشند و به بهترین نحو ممکن در مقابل باران عمل میکنند و مناسب برای تابلوهای روان بزرگ و مخصوصا آب و هوای بارانی میباشند از نظر فنی میتوان ماژول ها را جریان ثابت و ولتاژ ثابت تقسیم نمود ولی در این مورد نیز ماژول های جریان ثابت از نظر کیفیت و رنگ عملکرد بهتری داشته و مناسب تر میباشند. میتوان گفت ماژول اصلی ترین قطعه یک تابلو روان است.


منبع تغذیه: تغذیه تابلو روان ها توسط منبع تغذیه آن به وسیله تبدیل ولتاژ برق دویست و بیست ولت به ولتاژ مورد مصرف ماژول ها و دیگر قطعات تابلو تامین میگردد.
صفحه‌ کنترل: برد کنترل اطلاعات را در زمان های مشخصی ارسال میکند و عموما در تابلو ها به دو صورت عمل میشود اطلاعات یا آنلاین ارسال میگردد یا آفلاین که بر اساس نوع آفلاین یا آنلاین ارسال اطلاعات وظیفه برد و چگونگی اتصالش به کنترلر مشخص میگردد.


فریم (شکل): قاب تابلو روان شکل یا فریم آن نیز قسمت مهمی از تابلو محسوب میگردد عموما این قسمت از جنس آلومینیوم یا فلز بوده که قطعات تابلو از جمله ماژول ها منبع تغذیه و برد کنترل درون آن قرار میگیرند. این جعبه باید ضد آب باشد و درب کابینتی مناسب به همراه قفل مرغوبی داشته باشد تا به خوبی محافظ قطعات درونی تابلو روان باشد.


پخش آنلاین : اگر قصد پخش آنلاین برنامه و تبلیغات دارید باید از دستگاه مخصوصی بنام ویدیو پرسسور در تابلو روان استفاده نمایید در هنگام ساخت تابلو میتوانید این قطعه را سفارش داده تا طبق برنامه شما برای پخش اطلاعات عکس و فیلم و….ورودیهای آنلاین شما را تطبیق دهد .


فواید تابلو روان ها
تابلو روان درواقع برای تبلیغات ساخته شده است و مهمترین فایده و کاربرد آن تبلیغات میباشد ولی برای نصب تابلو روان باید از مراجع مربوطه مجوز کسب نمایید از مهمترین کاربردهای تابلو روان تبلیغات محیطی توسط آن میباشد که بر سر در فروشگاه ها جاده ها و میدان های شهر نصب میباشد.


علاوه برآن از تابلو روان در کنسرت ها همایش ها برنامه ها و جشن ها برای اعلام وضعیت برنامه انیمیشن ها و یا دادن اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد.


مزیت استفاده از تابلو روان
تبلیغ آسان محلی اولین مزیت استفاده از تابلو روان ها و تلویزیون های شهری میباشد اما این قطعات غول پیکر بر سر شهرها و میدان ها خوبی های دیگری نیز نسبت به سایر رقبای تبلیغاتی خود دارند که بهتر است این مزیت ها را بدانیم. ماژول های به کار رفته در تابلو روان ها و تلویزیون های شهری فول کالر بوده و انواع رنگ ها را پشتیبانی میکند پس شما به راحتی تابلویی رنگارنگ و پر نور خواهید داشت.


بازدهی خیلی خوبی داشته و تبلیغاتی گیرا انجام میدهند با توجه به کارایی آن ها برق مصرفی بسیار پایینی دارند و برای نمایش تصاویر با کیفیت عمل کرده و تصویر واضحی به شما ارائه میدهد. در برابر شرایط محیطی با توجه به ضد آب بودن قطعات ان و همچنین جنس ضد آب جعبه محافظ و بیرونی آن مقاوم بوده. در هر ابعاد وسایزی که دلخواه باشد می توان ان ها را تولید نموده. تصاویر منتخب شما به صورت شفاف و واضح نمایش داده خواهند شد همچنین زاویه دید کاملی دارند و کمتر دچار خطا میگردند پس اگر قصد تبلیغات پر بازده برای کالای خود ، فروشگاه خود و‌…..همین الان دست بکار شوید و یک تابلو روان یا تلویزیون شهری سفارش دهید البته ممکن است برای شما سوال پیش بیاید رنگ تابلو روان یا تلویزیون شهری را چگونه انتخاب کنید که بازدهی خوبی داشته باشد پس همچنان با ما همراه باشید تا با نحوه رنگ مورد نظر هم آشنا شوید. برای تبلیغات مناسب باید از رنگ های مناسب برای تبلیغات استفاده کرد عموما رنگ های تبلیغاتی شامل قرمز سبز سفید و آبی میباشد این رنگ ها به ترتیب در تابلو روان ها و تلویزیون های شهری به کاربرده میشوند و شما هر کدام از این رنگ ها را میتوانید انتخاب نمایید و برای تابلو خود استفاده کنید چنانچه بخواهید کاری روانشناسانه و تبلیغی مناسب انجام دهید باید دست به دامان روانشناسی رنگ شوید یعنی بازدهی مردم نسبت به رنگ های یک منطقه را شناسایی کنید و متناسب با آن رنگ خودتان را انتخاب کنید یا از تضادها استفاده کنید مثل استفاده از رنگ‌ سفید بین انبوهی از تابلو های قرمز رنگ خودتان میتوانید توجهی که آن تابلو کسب میکند را تصور کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *